chłopiec skacze po łóżku bawiąc się w astronautę

Czym się kierować przy wyborze naklejek nad dziecięce łóżeczko?

Naklejki są jednym z chętniej wybieranych sposobów na ozdobienie ścian w dziecięcym pokoju. Mogą być różnej wielkości, prezentować ulubione bajki, rośliny czy zwierzątka. Z pewnością jednak jeśli mają znaleźć się nad łóżeczkiem malucha, powinniśmy je świadomie i umiejętnie dobierać, aby mieć pewność, że będą sprzyjały zasypianiu i wyciszeniu przed snem.

Na co zwracać uwagę wybierając naklejki nad łóżko dziecka?

Warto pamiętać, że jest to miejsce, w którym nasza pociecha ma się wyciszyć i zasnąć mając przyjemne sny. W związku z tym dobrze jeśli naklejki na ścianę pobudzą jej wyobraźnię, będą przedstawiać coś przyjaznego i pięknego. Sprawdzają się motywy z popularnych bajek, jednak nie powinny być nadmiernie ekspresyjne i pobudzające. Najlepiej jeśli kolory również nie są nadmiernie krzykliwe, choć nie oznacza to, że nie możemy sięgać po całą paletę barw. Naklejka nad łóżeczkiem może być jedna i duża, a może być ich więcej. Warto, aby było to coś, co stanie się przyjacielem dziecka w szybkim i spokojnym zasypianiu.

Wskazane są motywy roślinne i zwierzęce, dzieci często same chętnie je wybierają. Bajki i baśnie również pięknie się komponują, prezentują historię i pomagają zasnąć. Kluczem może się okazać odpowiednie dobranie naklejek do samego dziecka i jego upodobań, może powinno uczestniczyć w ich wyborze. Najważniejsze, że łóżko było miejscem w pełni przyjaznym i dającym poczucie bezpieczeństwa, bo wtedy łatwiej zasnąć.

Co jeszcze jest ważne w przypadku naklejek na ścianę?

Oczywiście warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane oraz skład kleju. Producenci z coraz większą starannością dbają o ten aspekt, ale jako rodzice powinniśmy pozostać czujni. Ciekawą i godną uwagi opcją może się okazać wybranie naklejek i obrazków na ściany hand made. Prace wykonane przez artystów mogą być niekiedy w pewnym stopniu spersonalizowane, a ich przedstawienie pomaga pobudzać niesamowitą dziecięcą wyobraźnię i przenosić się do prawdziwego świata marzeń.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prezent na DZIEŃ DOBRY!

Zapisz się na mój Newsletter i otrzymasz prezent niespodziankę

*Zapisując się na nasz Newsletter zgadzasz się z nasza polityka prywatności