pokój dziecięcy

Jak oryginalnie urządzić pokój dziecka?

Pokój dziecka nie musi być ani nudny, ani infantylny. Trzeba jednak wiedzieć, jakie dodatki wybrać, aby rzeczywiście było to możliwe. Oto najciekawsze pomysły na oryginalne urządzenie pokoju dziecka. Serdecznie zachęcam do lektury.

Kolory dla dorosłych

Infantylne pokoje dla dzieci urządzone w neonowych kolorach różu oraz błękitach na szczęście odchodzą już do lamusa. Oryginalnym rozwiązaniem jeśli chodzi o paletę kolorystyczną, jest więc zastosowanie „kolorów dla dorosłych”, w tym pasteli, a nawet bieli, czerni czy szarości. Taki pokój dla dziecka nie tylko może okazać się dość nietypowy, ale będzie też rósł razem z dzieckiem. To ogromna korzyść, eliminująca konieczność częstego malowania i zmiany dekoracji w miarę dorastania dziecka.

Nietypowe obrazy na ścianę

Akcenty dekoracyjne takie jak obrazy i grafiki to doskonały sposób, aby nadać pokojowi dziecka wyrazu. Ponownie jednak warto postawić na elementy oryginalne i przyciągające uwagę, np. takie jak obrazy ręcznie malowane dedykowane właśnie dla dzieci. Są one przede wszystkim zdecydowanie bardziej nietypowe, aniżeli gotowe grafiki do nabycia w sklepach. Te dostępne w ofercie mojego sklepu nie są też drogie, co pozwala na udekorowanie pokoju dziecka w naprawdę piękny sposób.

Dekorowanie przy użyciu tkanin

Pokój dziecka można zaaranżować oryginalnie również dzięki odpowiedniemu doborowi tkanin. Ciekawy efekt zyskuje się przede wszystkim dzięki sięgnięciu po materiały z deseniami oraz wzorami geometrycznymi, czyli niekoniecznie grafikami kierowanymi stricte dla dzieci, np. z bohaterami gier lub bajek. Warto więc sięgnąć po przyciągające uwagę zasłony w odważnych kolorach, dekoracyjne poduszki ze wzorami oraz designerskie pledy. Oczywiście z takimi elementami nie należy przesadzać, aby efekt nie był odwrotny do zamierzonego.

Sposobów na urządzenie i ciekawe zaaranżowanie pokoju dla dziecka jest, jak widać wiele. Zdecydowanie więc warto pokusić się o takie pomysły, dzięki którym wnętrze będzie prezentować się naprawdę wyjątkowo i przypadnie do gustu maluchowi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prezent na DZIEŃ DOBRY!

Zapisz się na mój Newsletter i otrzymasz prezent niespodziankę

*Zapisując się na nasz Newsletter zgadzasz się z nasza polityka prywatności