plakaty

Jakie plakaty zachwycają dzieci?

Urządzanie pokoju dziecka to wyzwanie. Chcemy, aby meble i dodatki tworzyły spójną całość z kolorystyką i stylem wykończenia wnętrza. Jeśli szukasz estetycznego i praktycznego, a przy tym nietuzinkowego sposobu na dekorację pokoju dziecka, wybierz plakaty. Można dopasować je do osobistych preferencji i upodobań osoby, która będzie je podziwiać. Jakie przypadną do gustu dzieciom?

Plakat w sypialni dziecka – czy warto?

Podczas wybierania dekoracji do sypialni dziecka, należy pamiętać o kilku czynnikach. Upodobaniach samego malucha, stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie po zastaną kolorystykę i motywy. Oglądając oferty autorów plakatów, na przykład sklepu z obrazkami dla dzieci, można poznać najpopularniejsze trendy, dopasować tematycznie oryginalną ozdobę do planowanych zmian aranżacji.

Młodszym dzieciom przypadną do gustu wyraźne i kolorowe obrazki, które przykują ich uwagę na chwilę i będą pomagały ćwiczyć rozpoznawanie kolorów, kształtów i poczucie estetyki. Są bodźcami, które sprzyjają rozwojowi psychofizycznemu. Starsze maluchy ucieszą się z ulubionych postaci, miejsc czy pięknych widoków, które odzwierciedlają ich upodobania, pomogą im się wyrazić i wpłyną na emocje: uspokoją i wyciszą, lub pobudzą i zachęcą do aktywności. Tutaj znaczenie ma również kolorystyka, spokojna i stonowana pozwoli zrelaksować się dziecku po dniu pełnym szkoły, spotkań z kolegami.

Jaki motyw plakatu do pokoju dziecka wybrać?

Jeśli naszym celem jest wyciszenie dziecka, w pierwszej kolejności warto brać pod uwagę stonowaną kolorystykę: przytłumione beże, brązy, biel i écru. Obrazki z dodatkiem koloru dodają charakteru pomieszczeniu. Do najpopularniejszych motywów należą między innymi:

  • zwierzęta: sowy, zajączki, niedźwiedzie, stworzenia z głębin morskich, koty,
  • postacie z książek: mały książę, czerwony kapturek,
  • miejsca: plaża, morze, las, baśniowe krajobrazy,
  • pory roku.

Plakaty oprawione w ramę pasującą do wnętrza, uwydatnią to, co dzieci lubią najbardziej np. majestatyczne sowy, estetycznie zaakcentują kolorystykę pokoju i pobudzą wyobraźnię do działania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prezent na DZIEŃ DOBRY!

Zapisz się na mój Newsletter i otrzymasz prezent niespodziankę

*Zapisując się na nasz Newsletter zgadzasz się z nasza polityka prywatności